Únikovky - Stará Praha

13.07.2021

Místo

Tato venkovní únikovka se odehrává v uličkách a zákoutích Staré Prahy. Zavedeme Vás na známá i méně známá místa, kde se dozvíte třeba něco nového, nebo si ověříte to, co jste tušili. Když se řekne Praha, tak asi každý z nás si představí Staroměstské náměstí a Karlův most. I tato místa, na kterých téměř každý z nás již byl, jsou součástí naší hry. Nikdy se neokoukají a já osobně si pokaždé všimnu něčeho nového.

Začátek hry je na Klárově, což je malý parčík uprostřed frekventované křižovatky hned vedle stanice metra Malostranská (linka A). Hra Vás nezavede zase do výchozího bodu, ale ocitnete se cca 1,5 km od startu poblíž metra B. To je jeden z důvodů, proč bych preferovala dopravit se na start MHD. Tím druhým je, aby nedošlo na slova Václava Postráneckého ,,Opilý řidič, veselý vrah." V zimně totiž svářo nesmí chybět a v létě aperolek osvěží... 😊Kdyby přeci někdo chtěl dorazit autem, tak se dá parkovat přímo na Klárově u řeky, kde je fialová zóna s automatem pro ty, kteří neumí nebo nechtějí platit parkovné skrze parkujvklidu.cz na modré zóně. Ale pozor, parkovací stání tam nejsou z levného kraje (60 Kč/hod.).

Terén

Procházka není nikterak náročná. Nebudete zdolávat hory, ale čekají Vás malebné pražské uličky. To ovšem znamená všudypřítomné kočičí hlavy. Naše dcera po takovém povrchu odmítá jezdit na koloběžce nebo odrážedle. A i kdyby jí to nevadilo, tak bych tyto vozítka nebrala, jelikož procházka není celou dobu v místech, kam mají auta vstup zakázán. Naopak na uspávání dítěte v kočárku jsou dlažební kostky hotový poklad. Délka hry je odvozena od Vašich odpovědí, což může být 4 - 7,5 km. 

Nemusíte se obávat, že byste se někam nedostali, nebo nemohli splnit úkol i v době pandemie, kdy je vše pozavírané. Nečeká Vás nikde žádný příplatek za vstup a hru můžete hrát v jakémkoli ročním období. 

Úkoly

Ve hře Vás celkem čeká 9 úkolů. Celá hra je koncipovaná trochu jinak než Cibulka a Prokopák. Zde nesbíráte indicie do posledního úkolu, ale po celou dobu musíte mít oči na šťopkách, vnímat okolí, jelikož na konci Vás čeká kvíz ohledně Vašich pozorovacích schopností.

Jak jsem už psala, tak délku procházky si určujete sami. Při správné odpovědi na úkol Vás hra nasměřuje ke stanovišti s dalším úkolem, avšak odpovíte-li špatně, tak se dostanete na jiné místo, kde úkol neplníte. Nemusíte se bát, jelikož i chyba znamená přínos. Uvidíte něco zajímavého a třeba pro Vás nového. Dále Vás hra vrátí na správnou trasu, ale nikdy stejnou cestou. 😊

Doporučení

V prostorách, kde se plní 4. úkol je méně turistů, nebojíte se, že dítě vběhne pod auto, a tak jsme si užili klid a pohodičku u skleničky Prosecca. I v době uzavření restaurací jsme dostali Prosecco do skleničky skleničkovaté (žádný plast). Ani si neumíte představit, jak mi to zvedlo náladu. 😊

KUP si hru a ZAŽIJ zábavu