Výletujem s TripBookem - Skryjská jezírka a zastávka na Křivoklátu

22.07.2020

Tentokrát jsme se vydali na překrásná Skryjská jezírka, která se nachází v blízkosti Křivoklátu. Skryjská jezírka patří do krajinné chráněné oblasti a vyskytují se zde chráněné druhy zvířat a rostlin. 

K jezírkům vedou dvě cesty a můžete se k nim vydat i po modré turistické značce. My jsme si zvolili cestu ze Skryjí, která je delší. Auto jsme nechali zaparkované už ve vesničce Skryje a pěšky jsme došli až k jezírkům. Po cestě občas vypadával signál a u jezírek jsme ho ztratili úplně. Naštěstí cesta vede pořád po vyšlapané cestičce, takže nehrozilo, že bychom se ztratili. Celá tato oblast také patří do chráněné oblasti, takže jsme se chovali nanejvýš ohleduplně. Jelikož jsme vyrazili brzy ráno, lidí jsme tolik nepotkali. Díky tomu, jsme měli celá jezírka pro sebe a nádherný výhled jsme mohli naplno vychutnat. 

Cesta je poté kamenitá a nevyhnuli jsme se ani šplhání po kamenech, přelézání stromu přes řeku či skákání z kamene na kámen. Musím říci, že to občas byl adrenalin a bála jsem se, že do řeky spadneme. :D Nakonec jsme vše překonali a byl to pro mě úžasný zážitek, který se tady v Česku jen tak nezažije. Občas jsem měla pocit, že jsme dobrodruzi v nějaké džungli a hledáme starodávný poklad :D.


Cestou zpět jsme se zastavili i na točenou kofolu v nedalekém kempu, která nás z vyčerpávajícího výletu zotavila. Když jsme si trochu odpočinuli, čekala nás naše poslední zastávka, a to hrad Křivoklát. S přítelem nás baví spíše procházet se v okolí hradu a komentované prohlídky si nikdy nekupujeme. Nejraději si vše zjistíme předtím, než někam vyjedeme abychom si výlet mohli udělat skutečně po našem.

Křivoklát si pamatuji i z dětství, protože jsme tam s rodiči hodně jezdívali. Byla to pro mě opravdu nostalgická záležitost. Bohužel pro nás zde bylo docela dost lidí, a tak jsme se na Křivoklátu příliš dlouho nezdrželi. Je to krásný hrad a určitě stojí za návštěvu, bohužel bez placené prohlídky se dovnitř nepodíváte. Za 100kč se můžete bez průvodce projít po hradbách až do velké věže. 

Pod hradem se nachází i několik restaurací, takže na výběr jsme měli a z denních nabídek si vybere každý. Krásný výhled na celý Křivoklát je z vyhlídky Paraplíčko, která je zároveň naučnou stezkou. Trasa na vyhlídku je asi 1,5 km dlouhá a stoupání není zase až tak strmé. Výhled je nádherný, takže velmi doporučuji se tam podívat.

                                                                                                                                                                                                                                       Andy

tak zase příště ...