Výletujem s TripBookem - Procházka prázdnou Prahou

07.07.2020

Ještě než se vrátí celý ruch našeho velkoměsta do normálu, tak jsme chtěly zažít ten pojem ,,prázdná Praha". Dnes ráno jsme si přivstaly a rozhodly se navštívit nejfrekventovanější místa - Karlův most a Staroměstský orloj. 

Vyjely jsme kolem páté ráno a metrem se dostaly na Národní třídu, odkud jsme se pěšky vydaly na okružní trasu přes Střelecký ostrov, podél řeky Vltavy až na Karlův most. Díky tomu, že jsme vyrazily brzy ráno, byl Karlův most v podstatě vylidněný, což nám poskytlo možnost pořídit několik bezva fotek.

Příjemná procházka po mostě byla netradičním zážitkem. Most je totiž často přeplněný turisty i brzy ráno, a proto jsme si tenhle moment užívaly co jen to šlo. Trasu jsme si prodloužily o cestou k Orloji. Za Staroměstskou mosteckou věží jsme zahnuly doprava a vydaly se delší cestou. I malé pražské uličky byly dočista prázdné a o to příjemnější ranní procházka to byla. 

 Cestou jsme míjely zavřené obchody a restaurace. Ačkoliv se v Praze zdržujeme vcelku často, její dnešní liduprázdné uličky a všudypřítomné ticho na nás působilo až kouzelným dojmem. Promlouvaly na nás staré budovy a jejich překrásná architektura, díky které je Praha oblíbeným místem turistů z celého světa.

Náš výlet jsme díky zvyšujícímu se horku chtěly zakončit v našem oblíbeném podniku Creme de la Creme, který se nachází na Národní třídě. K naší smůle, ale otevírají až v 11h, takže jsme si pro vynikající zmrzlinu, zašly do Knedlína. Ten je sice proslulý svými originálními knedlíky, ale my zvolily jejich pistáciovou zmrzlinu, abysme se osvěžily. Zmrzka nás nezklamala a určitě vám schvalujeme se v Knedlíně zastavit. Jejich knedlíky jsou skvělé jak na slaný, tak i sladký způsob.

Všem doporučujeme si podobnou procházku udělat také, ještě v době, kdy Praha nepraská ve všech. Přejeme vám abyste kouzlo prázdné Prahy také zažili, tento okamžik se zase jen tak nenaskytne. 

Simča & Andy 


 tak zase příště ...