Výletujem s TripBookem - Na Sněžku z Pomezních Bud

18.06.2020

Krkonoše jsem měla vždy spojené převážně s lyžováním. Ale od doby co máme malou princeznu jsme začali prozkoumávat tento překrásný kus naší vlasti i v jiném nežli jen bílém plášti. Letos na podzim jsme s celou manželovou rodinou vyjeli na Pomezní Boudy. Výlet s námi absolvovala i dcera (18 měsíců) a synovec (4,5 let).

Start a cíl: Pomezní Boudy - Sněžka - Pomezní Boudy

Délka: 13,8 km celková délka výletu cca 7 hod.

Náročnost: Cesta nebyla nikterak výjimečně náročná, což lze soudit už podle synovce, který celou trasu zvládl po svých. Při stoupání na Sněžku se ale hole určitě hodí, zvlášť, když na zádech nesete svou ratolest.

Občerstvení na cestě: V polovině cesty nás čekal příjemný odpočinek na Boudě Jelenka. Ačkoliv nebylo 25 stupňů, tak pivo nikdo neodmítl, ale je nutné se připravit na dlouhé fronty. Bouda Jelenka není bufet přizpůsoben pro nápor turistů jako je například Luční Bouda. Očekáváme, že za příznivého počasí by nás fronta natolik odradila, že bychom si místo polévky raději rozbalili venku na lavičce chleba a pivo vyměnili za placatku.

Vybavení a tipy pro dítě: Dětské nosítko Confort plus Deuter

Jak jsme šlapali?

Zprvu je profil trasy příznivý a tak jsem si dceru vzala na záda já. Manžel šetřil síly na ty pekelné schody od hospody na vrchol. Ostatním členům rodiny jsme byli vděční, za zapůjčení jednoho páru holí, které doposud nemáme, ale tajně doufám, že je ježíšek přinese nám oběma.

Při každém zdolaném metru se nám otevírali dech beroucí výhledy na kopcovitou Českou republiku s inverzí v nížinách i na zabydlené ploché Polsko. Nebe jak čerstvě vymeteno bylo doprovázeno větrem, který zesiloval každým krokem. Víkendová Sněžka připomíná spíše Václavské náměstí. Z toho důvodu pro nás byla cesta cílem a cíl pouze místem pro hromadnou fotku.

Synovec statečně šlapal i dolů a já zjistila že nezbytnou součástí výletu s dětmi od 3 let je mít s sebou jeden batůžek plný mlsek a cukru. :) Na konci výletu usínal za chůze, ovšem u večeře lítal jak střela a my s příjemnou únavou zalehli ve 21 hod.