Výletujem s TripBookem -Svatý Jan pod Skalou

Pocházím z této oblasti a Svatý Jan pod Skalou považuji za jedno z nejkrásnějších míst kraje. Pro mě je nezapomenutelné již tím, že jsem zde poprvé okusila tlačenku a prožila romantiku jako z filmu. Každý rok sem jezdíme s rodinou na kole, nebo se jdeme projít ke křížku a letos naše malá princezna tu s námi byla již po druhé (16 měsíců).

Start a cíl: Svatý Jan pod Skalou - Solvayovy lomy - Svatý Jan pod Skalou

Délka: 4,4 km celková délka výletu cca 3 hod.

Náročnost: Pro otřelé horaly je to procházka růžovým sadem a pro sváteční výletníky je to výšlap. 

Občerstvení na cestě: Bufetové občerstvení Vám nabídnou v Solvayových lomech a v obci je příjemné venkovní posezení s dobrým pivem v restauraci Obecná škola.

Vybavení a tipy pro dítě: Dětské nosítko Confort plus Deuter

Jak jsme šlapali?

Při vzestupu po kořenových schodech s treperendou na zádech jsem si říkala, že má fyzička šla ta tam. Ovšem je rozdíl, zda táhnete na zádech váhově něco jako rychlý základní nákup z večerky, nebo obživu pro celou rodinu na týden z Globusu. 

Ať Vás to stojí sebevětší úsilí, tak výhledy do této krajiny za to opravdu stojí. Byla jsem zde jednou na západ slunce a člověk si připadá jako v pohádce, když pozoruje lesy, louky a pole ulehajíc do tmy. Ale dnes jsme pokračovali dále do Solvayových lomů, což je ráj pro děti a tatínky. Projížďka vláčkem je nezapomenutelná.